• 1
  • 2
  • 3
środa, 22 maj 2019 16:07

Prawo jazdy zostawimy w domu

Napisał

Projekt zmian w prawie znoszącym konieczność posiadania podczas kontroli drogowej dokumentu prawa jazdy i tym samym znoszący karanie kierowców mandatem za to, że nie mają przy sobie tego dokumentu, skierowany został do konsultacji publicznych.

 

Nowe regulacje przewidują m.in. likwidację karty pojazdu, możliwość pozostawienia poprzednich numerów rejestracyjnych i zniesienie obowiązku wydawania nalepki na szybę z numerem rejestracyjnym.

Warto też wspomnieć, że projekt nowych przepisów zakłada również możliwość zachowania dotychczasowych tablic rejestracyjnych, bez względu na to, z jakiego województwa dany samochód pochodzi.
Przypomnijmy, że od 1 października ubiegłego roku kierowcy nie muszą już wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz potwierdzenia zawarcia umowy na polisę OC.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Justyna czwartek, 23 maj 2019 12:19 napisane przez Justyna

    Jakis znow temat zastepczy, tak czuje. Zmiany sie obiecuje ciagle, a jak jest.. no wszyscy kierowcy wiedza. Mlodziez zaopatruje sie w prawka z dokumencika i szaleje.

  • Link do komentarza Malik środa, 22 maj 2019 20:10 napisane przez Malik

    Czas najwyższy, już połowę dokumentów w yanosiku wożę to i na prawko czas :)

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.