• 1
  • 2
  • 3
środa, 22 maj 2019 19:18

"Złota" ulica

Napisała

Droga Wojska Polskiego, stanowiąca jedną z głównych ulic naszego miasta może zyskać swoją drugą szansę. Czy tym razem założenia finansowe zostaną zaakceptowane przez obie strony? Wygląda na to, że tak.

 

Przypomnijmy, że wcześniejszy projekt zaproponowany przez starostę Jarosława Szlaszyńskiego nie uzyskał poparcia ze strony burmistrza, Mirosława Karolczuka. Włodarzy poróżnił nie tylko „pomysł” na odnowienie ulicy, ale także wsparcie dodatkową kwotą w wysokości około 500 000 złotych z miejskiej kasy.

Dnia 14 maja podczas posiedzenia Rady Powiatu padły nowe rozwiązania dotyczące finansowania remontu ulicy Wojska Polskiego.

Podczas obrad starosta Jarosław Szlaszyński poinformował zebranych : "(... )tegoroczny program Funduszu Dróg Samorządowych przewiduje możliwość dofinansowania (...). Dlatego też Powiatowy Zarząd Dróg, pan dyrektor, dokonał aktualizacji kosztorysu (…) do tego zadania zostało włożone wykonanie oświetlenia, o którym rozmawialiśmy w szacunkowej kwocie 500 tyś złotych. Wniosek, który został złożony do Urzędu Wojewody opiewa więc na kwotę 7 029 000 zł. W tej sytuacji oczekujemy, że samorząd miasta Augustowa opracuje dokumentację projektową w zakresie oświetlenia".

Jakby na całą sprawę nie patrzeć, głośny i medialnie rozdmuchany spór Powiatu z Miastem okazał się być jedynie nikomu niepotrzebną stratą energii.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
Weterynarz
Drewno opałowe
KA-MIX
DrewSot