• 1
  • 2
  • 3
środa, 22 maj 2019 20:49

Odległa wizja dworca

Napisał

W miastach turystycznych dworzec kolejowy często jest uznawany za wizytówkę danego miejsca. Jest to pierwsze co widzą przyjezdni odwiedzający daną aglomerację. Jeszcze przed paroma laty samorządy starały się, by takie obiekty były zadbane i schludne. Jak dziś jest w Augustowie - każdy widzi. Dworzec popada w coraz większą ruinę.

 

W ostatnich miesiącach powstała koncepcja odnowienia miejsca odjazdu pociągów, tchnięcia nowego życia w ten niszczejący obiekt. Ma powstać tam oddział Muzeum Ziemi Augustowskiej, w którym znajdzie się wystawa obejmująca chronologicznie okres od początku zaborów, czyli od końca XVIII wieku, do roku 1944 włącznie. Co więcej, mówi się o odtworzeniu restauracji, którą można będzie wykorzystywać na potrzeby wydarzeń kulturalnych i społecznych. Oczywiście znajdzie się tam również miejsce, w którym podróżni będą mogli zaczekać na swój pociąg.

Obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa. Następnie wybrany zostanie wykonawca, który przeprowadzi remont dworca. Prace miałyby rozpocząć się w 2020 roku.

Dworzec pozostaje więc wizją. Wizją, która miejmy nadzieję się ziści.

Więcej w tej kategorii: « "Złota" ulica Kontrole kaskadowe »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot