• 1
  • 2
czwartek, 23 maj 2019 17:45

Wpadł z kontrabandą podczas kontroli

Napisała
Wpadł z kontrabandą podczas kontroli POSG

Papierosy bez polskich znaków akcyzy za niemal 200 tys. zł ujawnili dziś funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach. Nielegalny towar przewoził samochodem osobowym obywatel Polski.

 

Dziś nad ranem (23.05.2019r.) funkcjonariusze Straży Granicznej realizujący czynności służbowe na terenie gminy Sejny przystąpili do kontroli samochodu osobowego marki Audi na litewskich numerach rejestracyjnych. Po otwarciu pojazdu okazało się, że w części bagażowej i na tylnych siedzeniach znajdują się kartony wypełnione nielegalnymi papierosami. W wyniku przeprowadzonych działań w sumie zabezpieczono 14 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 200 tys. zł. Trwa ustalanie źródła pochodzenia nielegalnych papierosów. Nielegalny towar został zabezpieczony na terenie Placówki SG w Sejnach, samochód wart 15 tys. zł zabezpieczono na poczet przyszłych kar, a 66 - letni kierowca mieszkaniec województwa podlaskiego odpowie teraz za przestępstwo skarbowe.

To w tym tygodniu nie jedyne ujawnienie przemytu nielegalnych papierosów przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Sejnach. W poniedziałek 20.05.2019 r. funkcjonariusze ujawnili kontrabandę o szacunkowej wartości 50 tys. zł.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej od początku tego roku ujawnili nielegalne papierosy na łączną kwotę ponad 11 mln zł.


POSG

Gruby Benek