• 3
niedziela, 26 maj 2019 08:28

Augustowianin wicemistrzem Polski!

Napisał

W miniony weekend odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. W zawodach odbywających się w Wolsztynie nie obyło się bez sukcesów kajakarzy z Augustowa.

Najlepiej zaprezentował się Grzegorz Trochim, który w kategorii K1 młodzików na dystansie 5 km wywalczył srebrny medal. Tym samym obronił ubiegłoroczny tytuł wicemistrza. Pozostali zawodnicy augustowskiej Sparty rywalizowali na dystansie 10 km. W kategorii juniorów młodszych w wyścigu K1 Mikołaj Walulik zajął 7 miejsce, a Łukasz Barszczewski był 10. W konkurencji dwójek Wojtek Polkowski i Kacper Dubnicki zajęli 14 miejsce. W wyścigu K1 10 000 m seniorów startował Adam Wysocki, który w zmaganiach z dużo młodszymi rywalami wywalczył 7 miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w następnych zawodach!