• 1
  • 2
niedziela, 26 maj 2019 13:25

Walczyli na Mistrzostwach Europy

Napisał
Walczyli na Mistrzostwach Europy https://www.facebook.com/karateaugustow.klubsportowy

Przed tygodniem odbyły się 33 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO we Wrocławiu. W zawodach wzięli również udział zawodnicy z Augustowa.

 

Pierwszego dnia Mistrzostw rywalizowali ze sobą seniorzy, zarówno Polskę jak i Augustowski Klub Karate Kyokushin reprezentowała dwójka seniorów - Adam Kawka i Marcin Sturgulewski. Pierwszy z nich startował w kategorii kumite -70kg. Rywalizację rozpoczął od wygranej walki z zawodnikiem Kuwejtu, w drugim pojedynku uległ zawodnikowi z Włoch. Drugi z naszych seniorów, Marcin Strugulewski, startował w 3 konkurencjach zajmując: 3 miejsce w kata indywidualnym oraz 1 miejsce w Team Kata powtarzając tym samym swoje wyniki sprzed roku. Niestety podczas kumite doznał kontuzji kolana i nie mógł kontynuować walki.

Drugiego dnia imprezy rywalizowali zawodnicy od 10 do 18 roku życia, w których Augustowski Klub Karate Kyokushin reprezentował Kuba Tomkiewicz w kategorii junior -65kg. W pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem Białorusi, mimo stocznia dobrej walki na poziomie europejskim sędziowie zadecydowali o zwycięstwie zawodnika z Białorusi.

 

Gruby Benek
Taekwondo