• 1
  • 2
poniedziałek, 27 maj 2019 16:54

Zlikwidowana domowa bimbrownia

Napisała

Augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Urzędu Celno–Skarbowego, zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną alkoholu. W wyniku podjętych działań mundurowi zabezpieczyli urządzenie do produkcji bimbru oraz około 230 litrów zacieru.

 

Augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Urzędu Celno–Skarbowego, wkroczyli w miniony piątek, na posesję położoną na terenie gminy Lipsk. Mundurowi podejrzewali, że 54-latek wytwarza w mieszkaniu nielegalny alkohol. Ich informacje potwierdziły się. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze w pomieszczeniu gospodarczym ujawnili i zabezpieczyli kompletną linię służącą do produkcji alkoholu domowym sposobem oraz beczki z zawartością 230 litrów zacieru. Ponadto w mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli plastikowe butelki, w których znajdowało się łącznie ponad 38 litrów płynu. Jak się później okazało, był to już gotowy nielegalny alkohol. 54-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek