• 1
  • 2
  • 3
środa, 29 maj 2019 14:24

Olecka prokuratura przejęła śledztwo

Napisał

Olecka prokuratura przejęła śledztwo w sprawie pożaru Hotelu Laguna w Augustowie. Powodem ma być uniknięcie podejrzenia o stronniczość organów ścigania.

 

Pierwotnie postępowanie prowadziła augustowska prokuratura, po jakimś czasie zostało przekazane do Olecka. Śledczy mają za zadanie wyjaśnić dwie kwestie - pierwszą z nich jest wyjaśnienie przyczyn pożaru z pomocą biegłego z zakresu pożarnictwa. Drugą sprawą są ewentualne nieprawidłowości z zakresu niedopełnienia obowiązków i nieprawidłowości związanych z akcją gaśniczą. Taki zarzut stawiany jest przez właściciela hotelu. Obecnie przesłuchiwani są świadkowie i analizowane są zapisy dźwiękowe nagrane podczas akcji.

Przypomnijmy, że do pożaru budynku doszło w styczniu tego roku. Pożar strawił wówczas część drewnianą budynku i poddasze części murowanej. Właściciel starty oszacował na 24 miliony złotych.

1 komentarz

  • Link do komentarza de czwartek, 30 maj 2019 10:21 napisane przez de

    Najpierw trzeba sprawdzić czy w budynku były spełnione wymagania i czy było pozwolenie na użytkowanie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot