• 1
  • 2
środa, 29 maj 2019 21:10

Szkolenie policyjnych wodniaków

Napisał
Szkolenie policyjnych wodniaków KPP Augustów

W Ośrodku Szkoleniowym Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbyło się szkolenie policjantów, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo nad wodą. W zajęciach wzięli udział również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze Straży Leśnej i ratownicy WOPR. Wszystko po to, aby skutecznie pełnić służbę oraz nieść pomoc osobom korzystającym z akwenów.

 

Wczoraj, na terenie ośrodka szkoleniowego WOPR w Rajgrodzie, odbyło się szkolenie policjantów z powiatu augustowskiego i grajewskiego, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo nad wodą. W zajęciach zorganizowanych przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy wsparciu Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, grupa 50 policjantów, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariuszy Straży Leśnej i ratowników WOPR podnosiło swoje umiejętności. Funkcjonariusze, pod czujnym okiem podkomisarza Grzegorza Skubicha z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz ratowników ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, szkoli się z zakresu ratownictwa wodnego, nurkowania i pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach szkolenia odbyły się również zajęcia teoretyczne, na których omawiano najczęściej popełniane wykroczenia na obszarach wodnych.

Policyjne szkolenia będą kontynuowane w przyszłości. Wszystko po to, aby skutecznie pełnić służbę oraz nieść pomoc osobom korzystającym z akwenów.

Źródło: KPP Augustów

Gruby Benek
Taekwondo