• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 30 maj 2019 12:02

Jak nie czytam, jak czytam

Napisała

APK – Miejska Biblioteka Publiczna oraz Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Augustowie zapraszają uczniów klas I-VI ze szkół podstawowych oraz wszystkich chętnych do wspólnego czytania w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam"!

 

Spotykamy się 7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 na skwerze przed Miejską Biblioteką Publiczną w Augustowie na ulicy Hożej. W razie niesprzyjających warunków pogodowych impreza odbędzie się w Osiedlowym Domu Kultury.

Wystarczy przynieść ze sobą książkę do poczytania i kocyk lub matę do siedzenia.

Uczniowie ze szkół biorących udział w akcji zaprezentują się na „czerwonym dywanie” przebrani za bohaterów literackich z klasycznych utworów literatury dziecięcej.
Miło też będzie, jeśli uczestnicy przyniosą tablice lub transparenty z czytelniczymi hasłami.

Plan spotkania :
10.00 - początek, wspólne zabawy integracyjno-ruchowe,
10.15 - 10.35 - ciche czytanie książek,
10.35 - 11.00 - prezentacja poszczególnych klas lub szkół na "czerwonym dywanie". Każda grupa (klasa) przejdzie pomiędzy zebranymi uczestnikami akcji,
11.00 - zabawa integracyjna na zakończenie.

Organizatorem ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" od roku 2016 jest pismo "Biblioteka w Szkole". Zachęca ono, by młodzi ludzie jednego dnia o ustalonej porze zbierali się wspólnie na cichym czytaniu książek. Po co? „By stworzyć okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.”

MBP

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot