• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 30 maj 2019 19:32

Radni chcą aby MOPS oddał kilka pomieszczeń

Napisane przez KK

W roku 2020 augustowski Urząd Miejski zmieni swoją siedzibę i przeprowadzi się do wyremontowanego dawnego gimnazjum przy ulicy Młyńskiej. Wówczas Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ma zająć obecny budynek ratusza. Radni chcą jednak aby podzielili się nim z Centrum Integracji Społecznej.

 

Nie zgadza się na to kierownik ośrodka, Teresa Dobko, która uważa, że jej pracownicy potrzebują więcej miejsca niż mają obecnie.

" Nie damy rady tutaj upchnąć CIS-u. Już dziś jesteśmy pouciskani w pokojach. Pracownicy socjalni siedzą po trzech, a powinni siedzieć po dwóch. Dopiero wtedy mieszkańcy mieliby komfort rozmowy. W świadczeniach rodzinnych wszyscy są poupychani jak śledzie w beczce. Nie ma warunków do pracy. A mamy jeszcze archiwum z ogromną ilością dokumentów."
Ponadto Dobko zauważa, że już teraz ma wytyczne od Najwyższej Izby Kontroli, które nakazują jej poprawę warunków funkcjonowania ośrodka.

Innego zdania jest przewodniczący Miejskiej Komisji Społeczno-Oświatowej, Tomasz Miklas. Radny uważa, że w starym urzędzie zmieściłoby się jeszcze Centrum Integracji Społecznej.

"Budynek ratusza jest duży i zastanawiamy się, czy MOPS potrzebuje wszystkich pomieszczeń. Wśród radnych jest taki pomysł, żeby wydzierżawić CIS-owi jedno biuro. Centrum prowadzi prace ogrodowe w mieście, czyści parki oraz skwery. Mają narzędzia oraz samochody a tu są garaże i jest plac parkingowy."

Wiążące decyzje póki co jeszcze nie zapadły, możemy się jednak spodziewać dalszych utarczek w walce o schedę po siedzibie Urzędu Miejskiego.

1 komentarz

  • Link do komentarza dsdfs czwartek, 30 maj 2019 22:28 napisane przez dsdfs

    dla Miklasa wydzielimy miejsce pod schodami..nieuk jeden

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot