• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 30 maj 2019 20:45

"Panna Fontanna"

Napisała

Augustowska fontanna od lat stanowi jedną z letnich atrakcji miasta. Położona w centralnej alei parku posiada podstawę zbudowaną z kamienia zmykającą trzy baseny, z których kaskadami spływa woda. Po zmroku fontannę rozświetlają kolorowe światełka.

 

Latem wokół niej gromadzi się wiele osób szukających ukojenia w gorące dni.

Niestety obecnie jej stan nie napawa optymizmem. Zieleń, która zalega na kostce świadczy o jej zaniedbaniu. Osad, jaki pokrył podstawę również jest bardzo śliski i niebezpieczny. Dzieci bawiące się w jej obrębie narażone będą na upadek i kontuzję.

Czy organ odpowiedzialny za wygląd fontanny zdąży przed upałami ?

Mamy nadzieję że tak, o ile obecny stan nie jest wynikiem celowego działania polegającego na postarzaniu wyglądu augustowskiej "starówki".
Naszym zdaniem wokół parku położono wystarczająco dużo bruku o funkcjonalności i wyglądzie rodem ze średniowiecza. Może tego nadawania charakteru już wystarczy ...

2 komentarzy

  • Link do komentarza Morcinek środa, 19 czerwiec 2019 15:39 napisane przez Morcinek

    A ja wspominam i tęsknię za fontanną z foką.

  • Link do komentarza Ace. piątek, 31 maj 2019 18:00 napisane przez Ace.

    Poczekajcie,zawsze ktoś podrzuci szamponik lub płyn do mycia naczyń i samo się wymyje,rozpuści :)

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot