• 1
  • 2
  • 3
sobota, 01 czerwiec 2019 11:08

Odzyskano luksusowe auto

Napisał
Odzyskano luksusowe auto Podlaski Oddział Straży Granicznej

Tegorocznego Mercedesa-Benz E200 wartego 205 tys. zł. odzyskali funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

W poniedziałek (27.05) patrol Straży Granicznej pełniący służbę w gminie Sztabin przystąpił do kontroli drogowej samochodu osobowego na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Auto poddano szczegółowym sprawdzeniom pod kątem legalności pochodzenia. Za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb w Świecku ustalono, że pojazd ten figuruje w bazie SIS II jako utracony na terytorium Niemiec. Mercedes został wpisany do systemu 27 maja br. Szacunkowa wartość samochodu z 2019 roku wynosi 205 tys. zł.

Kierowcę, 31-letniego obywatela Białorusi zatrzymano i wraz z pojazdem zgodnie z obowiązującymi przepisami przekazano funkcjonariuszom Policji w Augustowie.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 38 pojazdów wartych w sumie ponad 2,6 mln zł.

Źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot