• 1
  • 2
niedziela, 02 czerwiec 2019 10:20

Uciekał, bo wiózł nielegalny towar

Napisał
Uciekał, bo wiózł nielegalny towar Podlaski Oddział Straży Granicznej

12 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Kierowca, który przewoził kontrabandę widząc patrol Straży Granicznej próbował uciec z miejsca kontroli.

 

W poniedziałek (27.05.2019 r.) w gminie Sejny funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach, Wydziału Zabezpieczenia Działań i Policji z Sejn przystąpili do zatrzymania pojazdu marki Volvo XC90 na litewskich tablicach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem widząc podawane sygnały do zatrzymania, zamiast to zrobić, przyśpieszył i podjął próbę ucieczki. Z dużą prędkością przejechał po kolczatce drogowej. Po około 100 metrach zjechał na pobocze i uciekł. Mężczyznę funkcjonariusze zatrzymali w odległości około 300 metrów od pojazdu. Auto przetransportowano do na teren Placówki SG w Sejnach, gdzie w części bagażowej i na tylnej kanapie pojazdu ujawniono w sumie 12 tys. paczek nielegalnych papierosów. Szacunkowa wartość wyrobów tytoniowych wynosi prawie 170 tys. zł.

32-letniemu kierowcy przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Został również ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za niezastosowanie się do sygnałów do zatrzymania. Papierosy zostały zabezpieczone w PSG w Sejnach do czasu przekazania do KAS w Suwałkach. Jako dowód w sprawie zatrzymano samochód osobowy marki Volvo XC90 z 2005 r. o wartości 27 tys. zł.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne papierosy warte w sumie blisko 11,5 mln zł.

Źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Gruby Benek
Taekwondo