• 1
  • 2
wtorek, 04 czerwiec 2019 12:22

Z Biegiem Kanału Augustowskiego 2019

Napisała
Z Biegiem Kanału Augustowskiego 2019 UM Augustów

W sobotę 22 czerwca odbędzie się impreza turystyczna „Z biegiem Kanału Augustowskiego” organizowana przez Augustowską Organizację Turystyczną. Wydarzenie ma charakter rekreacyjny i jest skierowane do wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie spędzić czas, zarówno do mieszkańców jak i turystów odwiedzających Augustów.

 

Interdyscyplinarny charakter imprezy daje możliwość aktywnego wypoczynku osobom o bardzo różnych zainteresowaniach. Żadna z aktywności nie jest wykonywana na czas, chodzi o dobrą zabawę
i przyjazną atmosferę. Tempo rajdu dostosowane będzie do potrzeb uczestników, którzy do wyboru mają jedną spośród 4 aktywności: rajd konny, rajd rowerowy, spływ kajakowy i biegi. Wszystkie odbywają się wzdłuż Kanału Augustowskiego, a swój finał mają na Śluzie Swoboda, gdzie odbędzie się piknik z posiłkiem przy muzyce. Wśród uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody.

Jest to już V edycja imprezy, która pierwszy raz odbyła się w 2014 roku. Ma ona na celu popularyzację turystyki aktywnej, promocję szlaków turystycznych położonych wzdłuż Kanału Augustowskiego i ich wyjątkowych walorów.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wybrać swoją ulubioną aktywność:

BIEGI
Trasa: Augustów- Śluza Swoboda- Augustów ok 15 km.
Zapewniamy opiekę pilota na trasie oraz transport powrotny do Augustowa.

SPŁYW KAJAKOWY
Trasa spływu: Śluza Gorczyca- Śluza Swoboda ok. 10 km. Zapewniamy transport. Spływ obejmuje miejsce w 2 os. kajaku, profesjonalną opiekę instruktora i ratownika. Uczestnicy zostaną przewiezieni
z miejsca startu (Amfiteatr) na miejsce początku spływu – Śluzę Gorczyca.

RAJD KONNY
Trasa: Augustów- Śluza Swoboda- Augustów. Zapewniamy konie oraz profesjonalną opiekę pilota na trasie. Wymagana umiejętność jazdy konnej.

RAJD ROWEROWY
Trasa: Augustów- Śluza Swoboda- Augustów (ok. 15 km w jedną stronę). Profesjonalna opieka pilotów na trasie. Wymagany własny rower.

 Należy też wypełnić kartę rejestracyjną oraz uiścić opłatę wpisową.
Opłata wpisowa wynosi 25 zł (biegi, rajd rowerowy) 40 zł (spływ kajakowy, rajd konny).

W ramach opłaty:

• Udział w wybranej przez siebie aktywności
• Pakiet startowy (pamiątkowa koszulka, identyfikator, informator)
• Udział w pikniku (muzyka, nagrody)
• Posiłek (obiad, kuchnia regionalna)
• Woda / Napoje
• Opieka instruktorów oraz pilotów
• Zabezpieczenie medyczne, sanitarne
• Transport
• Ubezpieczenie

Wszystkie aktywności odbywać się będą w tym samym czasie. Impreza rozpoczyna się o godzinie 9:00 przy Amfiteatrze nad jeziorem Necko, gdzie odbędzie się przywitanie uczestników i rozpoczęcie Rajdu.

Rejestracja zawodników:
CIT AUGUSTÓW (koło dworca PKS)
Ul. Rynek Zygmunta 19; 16-300 Augustów

Istnieje możliwość rejestracji drogą mailową lub telefonicznie.
Kontakt: 728 755 936 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UM Augustów

Gruby Benek
Taekwondo