• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 04 czerwiec 2019 13:58

Obchody wizyty Jana Pawła II w Studzienicznej

Napisał

Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca, w Studzienicznej odbędą się obchody 20-lecia wizyty Ojca Świętego. Sprawdźmy co na ten dzień przygotowali duchowni.

 

Na godzinę 13:00 została zaplanowana uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa ełckiego Jerzego Mazura. Wcześniej, bo w samo południe, koncert dadzą stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Wydarzeń duchowych nie zabraknie również dzień wcześniej, gdyż w sobotę (08.06) o godzinie 10:00 odbędzie się powitanie pielgrzymów i różaniec. O 12:00 z kolei msza święta z udziałem dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych pod przewodnictwem biskupa ełckiego Jerzego Mazura. Wieczorem zaś czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Dzień podsumuje apel jasnogórski i procesja ze świecami na cmentarz, ktora odbędzie sie o 21:00.

Przypomnijmy, że 9 czerwca 1999 roku, podczas rejsu po augustowskich jeziorach, Jan Paweł II zszedł na brzeg półwyspu, aby pomodlić się w kaplicy przy obrazie Matki Bożej. Na miejsce ściągnęły wówczas tysiące ludzi, wszystko po aby być blisko Ojca Świętego.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot