• 1
  • 2
wtorek, 04 czerwiec 2019 18:48

Zabił psa, usłyszał wyrok

Napisał

Rok ma spędzić w więzieniu mężczyzna, który ze szczególnym okrucieństwem zabił psa w miejscowości Okółek w gminie Giby. 14-miesięczny wyrok pobytu w celi usłyszała także osoba podżegająca do tego czynu.

 

Do wydarzeń doszło przed rokiem, wówczas to Lucky, bo tak się wabił czworonóg, pogryzł się z psem sąsiadów. Parę dni później sytuacja się powtórzyła. Niezdowolony z tego Dariusz W. miał wówczas złapać zwierzę i rzucić nim o skalniak. Pojawiły się też groźby, że właściciele więcej go nie zobaczą. Tak się też stało. Kilka dni później zwierzę z rozłupanym łbem zostało znalezione w pobliskm lesie.

Prowadząca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Sejnach, oskarżyła Lucjana R. o zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzany przyznał się do winy. Z kolei drugi mężczyzna oskarżony o podżeganie do tego czynu i kierowanie gróźb do właścicielki psa został skazany na rok bezwzględnego więzienia. Ponadto otrzymali 5-letni zakaz posiadania zwierząt, a także konieczność dokonania wpłaty na rzecz jednej z fundacji zajmującej się ochroną czworonogów. Wyroki nie są prawomocne.

"Kara nie jest wysoka, raczej umiarkowana" - argumentował sędzia Tomasz Bronakowski - " Ma nauczyć oskarżonych, że za tego typu czyny są konsekwencje".

 

Gruby Benek
Taekwondo