• 1
  • 2
  • 3
środa, 05 czerwiec 2019 09:30

Prezes PKS Nova odwołany

Napisał

Rada nadzorcza spółki PKS Nova jednomyślnie uznała, że Cezary Sieradzki nie będzie dłużej pełnił funkcji prezesa. O dymisję dopominał się m.in. Samorządny Niezależny Związek Zawodowy Pracowników PKS w Suwałkach.

 

Zdaniem rady za decyzją stoi przede wszystkim zła sytuacja finansowa spółki. W argumentacji orzeczenia możemy usłyszeć, że prezes nie potrafił odpowiednio zarządzać finansami, a także nie realizował postawionych przed nim celów.

Bardzo poważnym zarzutem było też opieranie finansowania PKS Nova na sprzedaży nieruchomości. W poprzednim roku pod młotek trafił między innymi suwalski dworzec autobusowy.

Nowym prezesem został Andrzej Mioduszewski. 50-latek pochodzi z Zambrowa, gdzie w ubiegłym roku ubiegał się z ramienia Prawa i Sprawiedliwości o fotel burmistrza miasta. Od 2016 roku pełnił także funkcję wiceprezesa spółki zajmującej się skupem rzepaku i zbóż.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot