• 1
  • 2
  • 3
piątek, 07 czerwiec 2019 11:22

Co z finansowaniem sportu?

Napisał

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Augustowie przyjęto ustawę dotyczącą zasad finansowania sportu. Nadal jednak nie wiadomo, jaka konkretnie kwota trafi do zawodników i klubów sportowych.

 

Opozycyjni radni domagają się jak najszybszego wyjaśnienia sprawy. Adam Sieńko, wiceprzewodniczący organu, domaga się zajęcia problemem już na następnej sesji.

"Cieszę się, że ta uchwała powstała, jest jaka jest. (...) Dlatego też chciałbym powiedzieć parę słów do pana burmistrza, a mianowicie - sprawdzam i pomagam. Chciałbym aby na następnej sesji była wyasygnowana kwota na te wsparcie. Tak aby ta uchwała była idealna i aby sportowcy mogli z niej korzystać. Bo na dzisiaj ta uchwała zostanie podjęta, ale środków w budżecie na to nie widzę. Apeluję więc, aby na najbliższej sesji, podczas zmiany budżetu (...) była wyasygnowana kwota z przeznaczeniem na działalność klubów."

Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa zapewnił, że dokładna kwota padnie na następnym posiedzeniu rady.

"Uchwała była przyjmowana z myślą o roku 2020, ale już teraz odbędą się negocjacje. Chciałbym, aby w tym roku było to jeszcze 200 tys. zł. Ostatnio odbyłem wiele rozmów ze środowiskiem sportowym i widzę, iż potrzeby są coraz większe. Wszystko przez to, że sport się rozwija."

Czyli wynika z tego, najbliższym czasie augustowscy sportowcy mogą spodziewać się zastrzyku gotówki na bieżące wspieranie swoich działań.

 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Michał sobota, 08 czerwiec 2019 22:41 napisane przez Michał

    OBY TYLKO PIENIĄDZE TRAFIŁY DO RÓŻNYCH DYSCYPLIN SPORTOWYCH, A NIE TYLKO KAJAKI I PIŁKA NOŻNA....

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot