• 1
  • 2
  • 3
sobota, 08 czerwiec 2019 23:14

Jutro studzieniczańskie Zielone Świątki

Napisał

Już dzisiaj rozpoczęły się uroczystości  Zesłania Ducha Świętego w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Jak co roku odpust przyciągnie tłumy pielgrzymów i turystów.

 

Data odpustu zbiega się z okrągłą, dwudziestą rocznicą odwiedzin kaplicy przez Jana Pawła II podczas pielgrzymki do Ojczyzny. W tym miejscu 9 czerwca 1999 roku Ojciec Święty wypowiedział słynne zdanie: „Nie jestem tu pierwszy raz, ale jako Papież po raz pierwszy, chyba ostatni”.

Sanktuarium w Studzienicznej jest niezwykłym miejscem.  Można tutaj uzyskać odpust zupełny, skorzystać z uzdrawiającej mocy wody zaczerpniętej z położonej obok kaplicy studzienki, wreszcie zadumać się pod olbrzymim dębem, którego majestat budzi refleksje sięgające czasów przedchrześcijańskich.

Jak co roku odwiedzających będą kusiły stragany, ale tradycja jest tradycją. Wyjechać ze Studzienicznej bez obwarzanków i lizaków to po prostu grzech ...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot