• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 10 czerwiec 2019 10:04

Delegacja z Rejonu Solecznickiego w Augustowie

Napisała
Delegacja z Rejonu Solecznickiego w Augustowie UM Augustów

W piątek, 7 czerwca burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk spotkał się z prawie 20-osobową delegacją administracji samorządu Rejonu Solecznickiego na czele z merem Zdzisławem Palewiczem. W spotkaniu uczestniczyli również kierownicy komórek organizacyjnych Urzędu i jednostek organizacyjnych Miasta.

 

Delegacja Rejonu Solecznickiego przyjechała do naszego miasta, w celu nawiązania współpracy oraz wymiany doświadczeń w zakresie organizacji pracy różnych struktur samorządowych. W trakcie spotkania dyskutowano na temat różnic i podobieństw pomiędzy systemami edukacji czy pomocy społecznej. Poruszone zostały także tematy związane z rozwojem gospodarczym i pozyskiwaniem inwestorów. Podczas wizyty goście podziwiali również piękno i bogactwo przyrodnicze ziemi augustowskiej.

Rejon Solecznicki położony jest w południowo-wschodniej części Litwy, przynależnym do okręgu wileńskiego. Rejon ten odznacza się największym (obok Wilna) skupiskiem Polaków na Litwie.

UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot