• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 10 czerwiec 2019 14:49

Odzyskali kradzione rowery

Napisał
Odzyskali kradzione rowery Podlaski Oddział Straży Granicznej

7 skradzionych w Danii rowerów odzyskali funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach współdziałając z funkcjonariuszami z Placówki SG w Augustowie.

 

Funkcjonariusze pełniący służbę w Gibach przystąpili do kontroli Peugeot 807. Obywatel Litwy w przestrzeni bagażowej auta przewoził 19 rozłożonych na części rowerów oraz 1 hulajnogę elektryczną. W trakcie prowadzonych czynności za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono, że 7 z 19 przewożonych rowerów jest poszukiwanych jako utracone na terytorium Danii. Szacunkowa wartość odzyskanych rowerów wynosi ponad 73 tys. zł.

Dodatkowo strona duńska zwróciła się z prośbą o zabezpieczenie pozostałych rowerów ponieważ zatrzymany obywatel Litwy jest w Danii notowany za kradzieże. W związku z czym istnieje uzasadnione podejrzenie, że pozostałe przewożone przez mężczyznę rowery również zostały skradzione. Obecnie jest to sprawdzane.

38 - letniego obywatela Litwy wraz z pojazdem i wszystkimi rowerami przekazano funkcjonariuszom Policji.

Źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot