• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 10 czerwiec 2019 17:08

Kolejne śledztwo umorzone

Napisał

Prokuratura umorzyła kolejne śledztwo dotyczące nieprawidłowości w augustowskim magistracie. Tym razem ustalono, że burmistrz miasta nie złamał prawa udostępniając bezpłatnie teren miejski mężowi radnej.

 

Sprawa dotyczy gruntu leżącego przy ulicy Rybackiej. Przed trzema laty, restaurator Paweł Bielawski, zadeklarował chęć budowy parkingu w tym miejscu. Zgody na tę inwestycję udzielił ówczesny zastępca burmistrza Mirosław Karolczuk.

Na ten pomysł skarżyli się sąsiedzi właściciela restauracji, argumentując, że parking będzie blokował możliwość wyjazdu z ich działek. Nieetyczny był także wydźwięk całej sytuacji, gdyż Bielawski był wówczas radnym powiatowym, a jego żona miejskim. Oboje także oficjalnie popierali Karolczuka, a także startowali z list wyborczych popierających ówczesnego wiceburmistrza.

Prokuratura umorzyła jednak śledztwo w tej sprawie. Jak wynika ze słów prokuratora Tomasza Milanowskiego nie dopatrzono się znamion czynu zabronionego. Jak podkreśla, prawo pozwala na przekazanie terenu w ten sposób.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot