• 1
  • 2
wtorek, 11 czerwiec 2019 08:40

Sejneńscy policjanci o bezpieczeństwie na pikniku i festynie

Napisała
Sejneńscy policjanci o bezpieczeństwie na pikniku i festynie KPP Sejny

Sejneńscy policjanci wzięli udział w festynie rodzinnym i pikniku sportowo – rekreacyjnym. Na stoisku profilaktycznym poprzez zabawę propagowali zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

 

W miniony weekend przedstawiciele z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach wzięli udział w festynie rodzinnym zorganizowanym w Szkole Podstawowej z Litewskim Językiem Nauczania "Žiburys" oraz pikniku sportowo – rekreacyjnym przeprowadzonym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury i Sportu. Imprezy były znakomitą okazją, aby spotkać się z młodymi ludźmi i poprzez zabawę przekazać im ważne informacje na temat bezpieczeństwa.

Mundurowi zaprezentowali wyposażenie z jakiego korzystają podczas służby. Każdy mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Do dyspozycji uczestników imprez były alkogogle – okulary za pomocą których można było przekonać się, jak widzi drogę pijany kierowca. Wśród najmłodszych odwiedzających policyjne stoisko przeprowadzono konkurs sprawdzający wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań w czasie wakacyjnego wypoczynku. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni odblaskami. Funkcjonariusze przypominali też o obowiązku ich noszenia. Dodatkowo uczestnicy festynu rodzinnego mieli okazję obejrzeć pokaz tresury psa policyjnego.

KPP Sejny

Gruby Benek
Taekwondo