• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 11 czerwiec 2019 13:59

Remont sali opóźniony o rok

Napisane przez KK

Remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 3 w Augustowie opóźni się o rok. Powodem jest pomysł jednoczesnego wyremontowania także szatni i toalet.

 

Początkowo, podczas najbliższych wakacji, planowano przeprowadzenie remontu jedynie sali gimnastycznej. Jednak po licznych apelach miejskich radnych, inwestycja zostanie rozszerzona i przeprowadzona w innym terminie. O dokładnych przyczynach zaistniałej sytuacji na ostatniej sesji Rady Miejskiej wypowiedział się Sławomir Sieczkowski, skarbnik augustowskiego magistratu:

„Uznaliśmy, że konieczne jest rozszerzenie zakresu inwestycji, a to wymaga znacznie większych nakładów. Dlatego chcemy przesunąć remont na przyszły rok. (...) Szacujemy, że będzie to koszt 500 tys. zł., za które zrobimy nie tylko halę sportową, ale też szatnie, łazienki i kawałek korytarza oraz dachu”.

Część radnych apelowała, aby wykonać remont już w tym roku. Pieniądze na ten cel miały pochodzić z cięć, które zostały wprowadzone przy budowie bazy kajakarzy. Rada odrzuciła jednak ten pomysł.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot