• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 12 czerwiec 2019 13:35

Upały nie odpuszczają

Napisał

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega, że najbliższe godziny i dni będą bardzo gorące.

 

W najbliższych dwóch dniach możemy spodziewać się temperatury sięgającej 33°C. Ulgi nie odczujemy również w nocy, gdyż wtedy prognozowane jest nawet 19°C. W ciągu kolejnych dni synoptycy nie przewidują także opadów deszczu.

Jak sobie radzić z upałami? W czasie największego nasłonecznienia unikajmy wychodzenia z domu. Nie zapominajmy również o nawadnianiu organizmu. Gdy wysokie temperatury dają się nam we znaki, warto pomyśleć o chłodnych okładach na głowę i klatkę piersiową. Podczas gorących dni, aby nieco się ochłodzić, można zażyć np. kąpieli w jeziorze, natomiast leżenia na plaży w pełnym słońcu, czyli tzw. kąpieli słonecznych, przy takiej temperaturze należy unikać. Długotrwałe przebywanie na słońcu może skończyć się m.in. udarem czy poparzeniami.

Gdy żar leje się z nieba warto korzystać ze wszelkich udogodnień, takich jak klimatyzacje czy wentylatory. Tu jednak trzeba zachować umiar. Nie obniżajmy zbyt mocno temperatury w swoim samochodzie, ale ustawmy ją tak, żeby w aucie było około 5 – 6 stopni mniej niż na zewnątrz. Jeśli będziemy korzystać z klimatyzacji w niewłaściwy sposób, może się to dla nas skończyć np. anginą, szokiem termicznym, czy zapaleniem zatok.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Opał klasy PREMIUM
Roboty ziemne
Foto Bajka - Fotograf
DANBUS
Biuro Rachunkowe
Weterynarz
Tepete - Auto zastępcze
GENERALI
Drewno opałowe