• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 13 czerwiec 2019 12:53

Coraz więcej rozbitych nieoznakowanych radiowozów

Napisał

W ostatnim czasie polska policja dostała aż 140 nowych, nieoznakowanych radiowozów marki BMW. Co ciekawe, aż 75 z nich brało udział w najróżniejszego rodzaju kolizjach i stłuczkach. Z czego to wynika?

 

Jak tłumaczy Komenda Główna Policji, za większość wypadków nie ponoszą winy funkcjonariusze. Rzecznik KGP zauważa także, że radiowozy są mocno eksploatowane, gdyż regularnie uczestniczą w pościgach. Często stłuczki wynikają z tego, że policjanci są zmuszeni do uderzenia własnym pojazdem w auto ściganego, aby wymusić na nim zatrzymanie.

Inną stronę medalu przedstawia raport Najwyższej Izby Kontroli, który wykazuje, że funkcjonariusze nie są odpowiednio przeszkoleni do korzystania z tego typu maszyn. W 2015 r. przeszkolono tylko 153 funkcjonariuszy, w 2016 r. - 240, co stanowiło 10 proc. zapotrzebowania policji. NIK, jako powód wielu kolizji i wypadków, podaje właśnie brak wspomnianych szkoleń z technik jazdy oraz brak weryfikacji rzeczywistych umiejętności.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Owczarek piątek, 14 czerwiec 2019 17:40 napisane przez Owczarek

    Nie potrafią jeździć autami to niech chodzą piechotą albo rowerem. Szkoda pieniędzy podatników.

  • Link do komentarza Adamo czwartek, 13 czerwiec 2019 23:47 napisane przez Adamo

    Skoro dostali za darmo, to uważają że mogą się nimi rozbijać i szaleją na drogach mając gdzieś, że wjeżdżają na skrzyżowanie na czerwonym myśląc że skoro na sygnałach to są ja święte krowy i wszędzie mają pierwszeństwo

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot