• 1
 • 2
 • 3
czwartek, 13 czerwiec 2019 16:08

Apel o ograniczenie zużycia wody

Napisała
Apel o ograniczenie zużycia wody pixabay

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz niekorzystnymi prognozami pogody zawartymi w informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa apelujemy o racjonalne gospodarowanie wodą.

 

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz niekorzystnymi prognozami pogody zawartymi w informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Spółka Wodociągi i Kanalizacje Miejskie w Augustowie zwraca się z apelem o racjonalne gospodarowanie wodą.

Prosimy o korzystanie z wody pitnej z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych i powstrzymywanie się od podlewania ogródków, trawników oraz napełniania przydomowych basenów.
Przypominamy, że woda pobierana jest z ujęć podziemnych, których wydajność jest ograniczona. Ograniczenie zużycia wody zapewni wszystkim użytkownikom sieci wodociągowej dostęp do wody i nie spowoduje przerw w jej dostawie.

Dziękujemy za wyrozumiałość i zastosowanie się do apelu.

UM Augustów

3 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 14 czerwiec 2019 10:46 napisane przez Mieszkaniec

  To po co była ta ściema o awarii i oszukiwanie ludzi? Po co do wodociągu miejskiego podłączanie okolicznych wiosek skoro wydajność ujęcia na to nie pozwala? - tym bardziej, że gospodarstwo rolne z bydłem mlecznym zużywa tej wody tyle ile 20 mieszkań - obowiązkiem gmin wiejskich jest budowa własnych ujęć. Niech miasto wyda oficjalny zakaz podlewania ogródków i ten zakaz egzekwuje nakładając mandaty karne bo ludzie z tego apelu nic nie robią - tylko skoro nie ma straży miejskiej nikt tym nie zajmie się !! Mieszkam na 4 piętrze i nie mogę normalnie się umyć bo ciśnienie powoduje że mieszadło w kranie nie spełnia swej funkcji przez co zamiast prysznicu muszę brać kąpiel i w ten sposób zużywam 2x więcej wody, zmywam ręcznie nie zmywarką bo ta z powodu niskiego ciśnienia nie uruchamia się przez co też tej wody zużywam więcej -jednocześnie jadąc przez osiedla jednorodzinne widzę jak ludzie podlewają swoje ogródki, trawniki i nic sobie z apelu nie robią!!! Może rozwiązaniem byłoby wydać oficjalny zakaz i w miesiącach letnich nie rozbijać na rachunku za wodę opłaty za podlewanie gdzie nie ma opłaty za ścieki tylko do całego zużycia doliczać te ścieki - bo skoro mamy zakaz to nie ma podlewania! Nie może być tak że część mieszkańców nie może normalnie się umyć bo inna podlewa trawniki, warzywka, napełnia baseny itp.
  Spółka Wodociągi i Kanalizacje Miejskie w Augustowie niech zacznie coś z tym robić bo miasto się rozrasta powstają nowe osiedla a ujęcie wciąż to samo. Jak z inwestycjami w strefie skoro potencjalny zakład będzie miał problem z poborem wody? Opadów z roku na rok jest coraz mniej i problem będzie narastał.

 • Link do komentarza Bart piątek, 14 czerwiec 2019 09:36 napisane przez Bart

  Poprostu nie siedź pod prysznicem godzinę tylko 5_10 minut.a o podlewaniu piszą trawników.nie rozumiem po co ten jad.

 • Link do komentarza Darek czwartek, 13 czerwiec 2019 22:59 napisane przez Darek

  To co niech warzywa wyschną? Jeżeli jest zakaz podlewania działek to w całym mieście niech będzie zakaz podlewania wszelkiej roślinności. Zakaz funkcjonowania fontanny,zakaz używania ,,cudownej"kurtyny wodnej dla mieszkańców. Jeżeli uprawiana działka nie może być podlewania woda to niech rządzący tez wprowadza go w mieście.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot