• 1
  • 2
  • 3
piątek, 14 czerwiec 2019 12:56

Czytali dzieciom

Napisał
Czytali dzieciom MBP

„Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” – pod takim hasłem przebiegał XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie włączyła się do kampanii organizowanej przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Wszak utalentowanych sportowców w naszym mieście nie brakuje.

Do głośnego czytania dzieciom zaprosiliśmy mistrza w swojej dyscyplinie sportowej i jednocześnie stałego bywalca biblioteki - kajakarza Adama Wysockiego. Podczas spotkań z uczniami klas pierwszych augustowskich szkół podstawowych pan Adam przeczytał opowiadania z książek, które lubi czytać swoim córkom. Tak więc dzieci poznały bohaterkę powieści Asy Lind, małą Karusię i jej tajemniczego przyjaciela Piaskowego Wilka. Po jednym z wysłuchanych opowiadań dzieci wręcz zasypywały naszego gościa swoimi ciekawymi przygodami, za które otrzymywały „medale odwagi”. Pan Adam opowiadał także bardzo interesująco o kajakarstwie. - Kajakarstwo to fajna dyscyplina sportu, w której równolegle uprawia się inne sporty. Dlatego jest wyjątkowe.

Zachęcał młodą publiczność do realizacji swoich marzeń, też tych sportowych. Przekonywał, że zawsze warto próbować, nie poddawać się. A nawet jeśli się nam nie powiedzie to pozostaje satysfakcja.

Na zakończenie uczniowie podziękowali sportowcowi za ciekawe spotkanie i oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć z mistrzem.

Źródło: MBP

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot