• 1
 • 2
 • 3
piątek, 14 czerwiec 2019 13:51

Będzie woda

Napisała
Będzie woda pixabay

Od kilku dni mieszkańcy Augustowa borykają się z brakiem wody w domach. Wysokie temperatury spowodowały nasilenie tego problemu, ale niebawem wszystko wróci do normy.

 

Prawdopodobnie już w poniedziałek mieszkańcy ponownie będą mogli cieszyć się bieżącą wodą. Utrudnienia są następstwami sobotniej awarii studni wodociągowej.

„Mieliśmy w magazynach około 7 tysięcy metrów sześciennych wody, w momencie kiedy usuwaliśmy tą całą awarię, która trwała do wtorku. Magazyny jakie mieliśmy opróżniły się i jest teraz problem z ciśnieniem, bo ratując się musieliśmy zmniejszyć ciśnienie, żeby mieszkańcy nie zużywali aż tak dużo wody” - poinformował Prezes Wodociągów Miejskich w Augustowie.

Studnia została już naprawiona. W tej chwili wodociągi napełniają magazyny wodne, lecz duże zużycie wody nie sprzyja temu, gdyż na bieżąco jest ona dostarczana do kranów.

Ciekawostką jest to, że przy normalnym funkcjonowaniu przepływ wody waha się w granicach 250 metrów sześciennych na godzinę, zaś w momencie pory podlewania ogródków zwiększa się do 350 - 380 metrów sześciennych.

4 komentarzy

 • Link do komentarza JKD sobota, 15 czerwiec 2019 14:07 napisane przez JKD

  Do kogo te pretensje takie żale to się zgłasza bezpośrednio najlepiej z petycją podpisaną przez większą grupę ludzi

 • Link do komentarza JKD sobota, 15 czerwiec 2019 14:06 napisane przez JKD

  Do kogo te pretensje takie żale to się zgłasza bezpośrednio najlepiej z petycją podpisaną przez większą grupę ludzi

 • Link do komentarza Fg piątek, 14 czerwiec 2019 21:14 napisane przez Fg

  A jeszcze trzeba doliczyć wszelkich kapaczy (licznik nie kręci a woda leci i wszyscy zapłacą) i złodziei którzy podlewają bezpośrednio z hydrantów.

 • Link do komentarza kkk piątek, 14 czerwiec 2019 15:21 napisane przez kkk

  kiedy zaczniecie sprawdzać lewe przyłącza.Uczciwi płacą i płaczą, a cwaniacy się śmieją.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot