• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 16 czerwiec 2019 19:54

Odbył się koncert Camerata Augustoviana

Napisała

Dnia 16 czerwca, w Bazylice Serca Jezusowego w Augustowie, odbył się koncert Camerata Augustoviana.

 

W czasie pokazu można było usłyszeć utwory znanych artystów takich jak: J. S. Bach - Koncert na dwa klawesyny c-moll BWV 1062, L. Weiner - Serenada f-moll, op. 3, cz. I Allegretto, quasi andantino, cz. II Lebhaft, sehr rhytmisch, I. J. Paderewski - Album Tatrzańskie, op. 12, P. Czajkowski - Marsz słowiański, op. 31.

Piękna oprawa muzyczna została zapewniona przez Tomaszowa Ostaszewskiego. Urodził się on w 1989 r. w Augustowie. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 7 lat w PSM w Augustowie w klasie mgr Tadeusza Giedrojcia. Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia ukończył z wyróżnieniem w klasie akordeonu mgr Jerzego Kozłowskiego w Białymstoku. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka i prof. Klaudiusza Barana (dyplom z wyróżnieniem w 2013 r.). Podczas uroczystych obchodów Święta Uczelni w dniu 22 lutego 2014 r. Rektor UMFC odznaczył Tomasza Ostaszewskiego medalem Magna cum Laude, jako jednego z najwybitniejszych absolwentów ostatnich lat. Swoją wiedzę i umiejętności pogłębiał na kursach mistrzowskich, gdzie pracował pod okiem takich pedagogów jak: prof. Włodzimierz Lech Puchnowski (Polska), Aleksander Dmitriew (Rosja), Aleksander Selivanov (Rosja), Yuri Shishkin (Rosja), Claudio Jacomucci (Włochy), Teodoro Anzellotti (Włochy) i Alfred Melichar (Austria).

Podczas koncertu, przed zgromadzoną publicznością, swój talent muzyczny zaprezentowała również Nadzieja Bajda. Artystka urodziła się w 1992 r. w Mińsku (Białoruś). W wieku 8 lat rozpoczęła naukę gry na akordeonie w klasie G. Dorohinoj w Szkole Muzycznej nr 1 w Mińsku. Kontynuowała edukację w zakresie gry na akordeonie w Państwowym College’u przy Białoruskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Mirona Buly. U tego samego profesora rozpoczęła studia na Białoruskiej Akademii Muzycznej. W 2017 roku ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. dr. hab. Klaudiusza Barana i dr. hab. Rafała Grząki. Od wielu lat bierze udział w kursach mistrzowskich, podczas których pobierała lekcje od wielu znakomitych profesorów – akordeonistów. Byli to m.in. prof. Yuri Shishkin (Rosja), prof. Claudio Jacomucci (Włochy), prof. Grzegorz Stopa (Polska), prof. Geir Draugsvoll (Norwegia), prof. Stefan Hussong (Niemcy) i prof. Mikko Luoma (Finlandia).

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot