• 1
 • 2
 • 3
poniedziałek, 17 czerwiec 2019 17:22

Na wakacje nie tylko nowe toalety

Napisał

Końcówka czerwca to czas, gdy w pełni rozpoczyna się okres turystyczny. Co roku miejscowi przedsiębiorcy i władze Augustowa starają się, aby zwiedzanie i sam pobyt w mieście były coraz przyjemniejsze. Co przygotowano na te wakacje?

 

W tym roku przede wszystkim zobaczymy kąpielisko z prawdziwego zdarzenia. Nie dojdzie więc do powtórki z ubiegłego roku. Wszystkie ustawowe wymogi spełnia bowiem Molo Radiowej Trójki. Ponadto, w pobliżu tego miejsca funkcjonować będą pawilony handlowe, w których chętni będą mogli kupić posiłek czy chłodne napoje.

Od lat poruszany był problem dostępności publicznych toalet. Na szczęście w tym roku władze miasta postanowiły choć częściowo rozwiązać ten problem. Nieopodal jeziora, na ulicy Zarzecze, pojawiło się pięć nowych toalet, w tym jedna spełniająca wymogi osób niepełnosprawnych. Zainstalowane zostaną w nich nawet prysznice. Pojawi się również niemiły aspekt tej sprawy, gdyż nowe miejskie toalety będą płatne. Korzystać będziemy z nich mogli już od końca czerwca.

Toalety będą działały cały rok, dlatego też wyposażono je w system podgrzewania wody. Koszt inwestycji to blisko 250 tysięcy złotych.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Sup wtorek, 18 czerwiec 2019 18:56 napisane przez Sup

  Brawo

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 18 czerwiec 2019 09:40 napisane przez Mieszkaniec

  Jakaś nowość w Augustowie.Za x lat może dogoni te miasto inne małe. mieściny gdzie już to wszystko jest.

 • Link do komentarza Bozna wtorek, 18 czerwiec 2019 07:41 napisane przez Bozna

  Molo jest piękne tylko kto wpadł na genialny pomysł zaolejowania tuż przed sezonem, już przed pomostem dociera nieprzyjemny, gryzący odór spalonego oleju. Gratulacje pomysłu!!!!!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot