• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 17 czerwiec 2019 19:15

Dziura na dziurze, czyli droga w Atenach

Napisał

Od pewnego czasu mieszkańcy wsi Ateny w gminie Nowinka skarżą się na stan jednej z dróg. Powiedzieć, że jest w złej kondycji, to tak, jakby nie powiedzieć nic. Kiedy więc przyjdzie czas na remont nawierzchni?

 

Mieszkańcy wsi, pytani o to jak wygląda jazda po tej drodze, odpowiadają zgodnie, że wiąże się to z dużym niebezpieczeństwem. Były również przypadki uszkodzenia aut, gdyż zawieszenie nie podołało takiej ilości dziur w nawierzchni.

Mamy jednak dobrą wiadomość. Według zapowiedzi Starostwa Powiatowego w Augustowie, które zarządza drogą, remont ma zostać przeprowadzony jeszcze w tym roku. Pojawić się mają także chodniki, które poprawią bezpieczeństwo pieszych.

Obecnie urząd czeka na przyznanie dotacji umożliwiających rozpoczęcie prac. Ponadto wdrożone zostaną środki własne, a część wydatków pokryje gmina Nowinka.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot