• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 18 czerwiec 2019 11:56

Przejęty nielegealny tytoń oraz maszyny do produkcji papierosów

Napisała
Przejęty nielegealny tytoń oraz maszyny do produkcji papierosów KPP Augustów

Zabezpieczono prawie 5 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz maszyny do produkcji papierosów. W związku ze sprawą została zatrzymana 30–latka. Kobieta usłyszała już zarzut. Teraz dalszym jej losem zajmie się sąd.

 

W miniony czwartek, augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, wkroczyli na teren jednej z posesji w gminie Augustów. Funkcjonariusze podejrzewali, że mieszkająca tam kobieta może nielegalnie wytwarzać papierosy. Podejrzenia mundurowych okazały się słuszne. W mieszkaniu 30-latki funkcjonariusze ujawnili prawie 5 kilogramów suszu tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 0,5 kilograma krajanki tytoniu. Policjanci zabezpieczyli również maszyny do nielegalnej produkcji papierosów. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek naraziłoby to Skarb Państwa na straty w wysokości 2900 złotych. Kobieta usłyszała już zarzut. Teraz dalszym jej losem zajmie się sąd.

KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot