• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 24 czerwiec 2019 11:54

Przekroczyli granicę wbrew przepisom

Napisała
Przekroczyli granicę wbrew przepisom POSG

19 czerwca 2019 r. funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali czworo obywateli Tadżykistanu, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę.

 

W środę funkcjonariusze Straży Granicznej w miejscowości Giby zatrzymali do kontroli VW Transportera na białoruskich numerach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy - obywatela Białorusi samochodem podróżowało 4 obywateli Tadżykistanu. Podczas przeprowadzonej kontroli legalności pobytu okazało się, że dwie kobiety w wieku 34 i 20 lat oraz dwoje dzieci w wieku 13 i 11 lat nie posiadają dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Cudzoziemcy mieli przy sobie jedynie przepustki z Ośrodka dla Cudzoziemców na Litwie. Jak oświadczyli celem ich podróży była Austria.

Za przekroczenie granicy wbrew przepisom obywatele Tadżykistanu zostali zatrzymani, a po wykonaniu niezbędnych czynności w dniu 20.06.2019 r. przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. 37 – letni obywatel Białorusi został ukarany za pomocnictwo w przekroczeniu polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom mandatem karnym w wysokości 500 zł.

POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM
Agro
Eureka
Weterynarz
Tepete - Auto zastępcze
GENERALI
Biuro Rachunkowe