• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 24 czerwiec 2019 11:54

Przekroczyli granicę wbrew przepisom

Napisała
Przekroczyli granicę wbrew przepisom POSG

19 czerwca 2019 r. funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali czworo obywateli Tadżykistanu, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę.

 

W środę funkcjonariusze Straży Granicznej w miejscowości Giby zatrzymali do kontroli VW Transportera na białoruskich numerach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy - obywatela Białorusi samochodem podróżowało 4 obywateli Tadżykistanu. Podczas przeprowadzonej kontroli legalności pobytu okazało się, że dwie kobiety w wieku 34 i 20 lat oraz dwoje dzieci w wieku 13 i 11 lat nie posiadają dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Cudzoziemcy mieli przy sobie jedynie przepustki z Ośrodka dla Cudzoziemców na Litwie. Jak oświadczyli celem ich podróży była Austria.

Za przekroczenie granicy wbrew przepisom obywatele Tadżykistanu zostali zatrzymani, a po wykonaniu niezbędnych czynności w dniu 20.06.2019 r. przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. 37 – letni obywatel Białorusi został ukarany za pomocnictwo w przekroczeniu polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom mandatem karnym w wysokości 500 zł.

POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot