• 1
 • 2
 • 3
poniedziałek, 24 czerwiec 2019 15:53

Nowa miejska instalacja odsłonięta

Napisał

W niedzielny wieczór, na zakończenie Nocy Świętojańskiej nad rzeką Nettą w Augustowie, odsłonięta została nowa miejska instalacja. Jest nią podświetlany napis Augustów. Skąd się wziął? Jaki jest zamysł twórców? Odpowiedzi poniżej.

O historii powstania napisu wypowiedział się dla nas Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa:

"Jest to ciekawa historia. Pomysł powstał w 2015 roku, zrodził się u mieszkańców naszego miasta. Już wówczas był zgłaszany do budżetu obywatelskiego miasta. Dostał tam sporo głosów, jednak nie na tyle, by zostać zrealizowanym. Ponieważ podchodzimy odpowiedzialnie do budżetu to zdawaliśmy sobie sprawę, że są jednak pilniejsze wydatki takie jak remonty w szkołach, chodniki czy drogi, niż taki luksus. Stwierdziliśmy, że taki napis powstanie dopiero, gdy pojawią się środki z zewnątrz”.

Taka okazja nadarzyła się dopiero w tym roku. Firma British American Tobacco zaproponowała, że wykona tego typu instalację z własnych środków, gdyż współpraca z miastem jest jednym z celów przedsiębiorstwa.

„No i w tym roku przyszli do nas przedstawiciele BAT dokładnie z takim samym pomysłem wykonania instalacji” – kontynuuje swą wypowiedź Chodkiewicz. „Ma to na celu pokazanie miasta jako przyjaznego dla mieszkańców, przyjaznego do życia czy rozwoju. Jak ktoś przychodzi do Urzędu Miasta z pomysłem, na który sami wpadliśmy jakiś czas temu, to niemożliwością jest byśmy nie połączyli sił i nie wykonali inwestycji”.

Same prace nad instalacją rozpoczęły się zaledwie 1,5 miesiąca temu. Tempo wydaje się zaskakująco sprawne, gdyż w tym czasie powstał projekt napisu, a także zostały załatwione wszelkie kwestie formalne dotyczące pozwolenia na budowę.

O komentarz poprosiliśmy też przedstawicieli fundatora przedsięwzięcia, firmy British American Tobacco. Głos w tej kwestii zabrały Małgorzata Lewandowska-Żywna, kierownik ds. rozwoju i Katarzyna Florkiewicz, kierownik zarządzania zmianą:

„Pomysł pojawił się w naszej fabryce już w 2016 roku. Od tego roku firma realizuje strategię pod hasłem Augustów jest przyszłością i przez ostatnie 2,5 roku firma zdecydowanie się rozwinęła, zatrudniając ponad 600 osób. Wszystko to czynimy tłumacząc i wyjaśniając naszym pracownikom, jak ważne jest, aby Augustów był tą przyszłością i jakie to ma dla nich znaczenie. Funkcjonowanie fabryki wiąże się z działaniem całego miasta, gdyż wiadome jest, że dajemy zatrudnienie dla bardzo wielu osób w tak niewielkiej społeczności. W tym roku postanowiliśmy zrobić krok do przodu i wyjść do miasta. Chcieliśmy pokazać, że my jesteśmy w tym mieście i mamy chęci dbać o rozwój Augustowa. Jesteśmy z niego dumni. Stąd wziął się też pomysł tego napisu”.

4 komentarzy

 • Link do komentarza BLOK_B piątek, 28 czerwiec 2019 06:43 napisane przez BLOK_B

  Wystarczy postawić za napisem jakiś duży panel np.ze zdjęciem Augustowa z lotu ptaka...? Pozdrawiam

 • Link do komentarza Sss wtorek, 25 czerwiec 2019 13:49 napisane przez Sss

  Napis sam w sobie jest ok.
  1.Jak twórcy tego napisu uzasadniają jego tło, czyli tych kilka domków jednorodzinnych z lat 70-tych ubiegłego wieku.
  2. Mowi się, że napis ma byc tłem do zdjęć grupowych. Jeśli to prawda, to proszę Twórców o rozwinięcie tej myśli.
  3. Co Panstwo zrobicie jeśli właściciele domków w tle zastrzegą sobie opłaty za bycie tlem do zdjęć z napisem?
  Pozdrawiam

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 24 czerwiec 2019 22:29 napisane przez Mieszkaniec

  Cóż zamiast radni miasta powinni zadbać o wizerunek miasta jak to się dzieje w innych miastach to firma w Augustowie musi to robić. Wstyd.

 • Link do komentarza BAU poniedziałek, 24 czerwiec 2019 18:30 napisane przez BAU

  Symbol miasta to McDonald's !!! I znajduje sie na obrzeżach,na wjeździe do miasta-i tam mógłby stać ten napis,A tak chłopa dom za napisem bedzie w sieci często i gęsto-monża tak bez jego zgody?Chcielibyście tak ?Nie każdy ma takie podejście,ale..

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot