• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 25 czerwiec 2019 07:51

Aktywna sobota wzdłuż Kanału Augustowskiego

Napisała
Aktywna sobota wzdłuż Kanału Augustowskiego UM Augustów

W sobotę, 22 czerwca po raz piąty odbyła się impreza rekreacyjna „Z biegiem Kanału Augustowskiego”. Ponad 100 uczestników wzięło udział w jednej z trzech zaproponowanych form aktywności. W rajdzie rowerowym wziął udział zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.

 

Spod Amfiteatru Miejskiego nad jez. Necko tuż po godz. 9.00 uczestnicy wyruszyli by pedałować, wiosłować i jechać konno wzdłuż Kanału Augustowskiego. Rajd zakończył się piknikiem przy śluzie Swoboda. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, identyfikatory oraz mapę ze szlakami pojezierza Augustowskiego. Rozlosowane zostały również atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia.

Była to już 5. edycja imprezy „Z biegiem Kanału Augustowskiego” organizowanej przez Augustowską Organizację Turystyczną. Po raz pierwszy odbyła się w 2014 roku. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie turystyki aktywnej, w szczególności szlaków turystycznych położonych wzdłuż Kanału Augustowskiego i ich wyjątkowych walorów. Wydarzenie współfinansowane m.in. ze środków Gminy Miasta Augustów.

UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot