• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 25 czerwiec 2019 16:11

Debata społeczna poświęcona zabezpieczeniu sezonu letniego w Augustowie

Napisał
Debata społeczna poświęcona zabezpieczeniu sezonu letniego w Augustowie KPP Augustów

W Miejskim Domu Kultury odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa w powiecie augustowskim. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie omówili funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikację „Moja Komenda”.

 

Debata społeczna to jedna z form komunikowania się ze społeczeństwem w sprawach dotyczących bezpieczeństwa. W ramach organizowanych cyklicznie debat społecznych pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, dzisiaj odbyło się spotkanie w Miejskim Domu Kultury. W przedsięwzięciu wzięli udział mieszkańcy powiatu oraz przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i podmiotów współpracujących z Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Podczas spotkania funkcjonariusze przedstawili charakterystykę zagrożeń występujących na terenie miasta w czasie sezonu turystycznego, opierając o analizę zdarzeń zaistniałych w minionym sezonie letnim. Policjanci omówili również funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikację „Moja Komenda”. Zgromadzeni chętnie brali udział w dyskusji i zgłaszali swoje spostrzeżenia oraz uwagi mogące się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak też wypoczywających. Wszystkie postulaty zostały zaprotokołowane i zostaną poddane wnikliwej analizie, a ich realizacja z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Augustowa.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot