• 1
  • 2
  • 3
piątek, 28 czerwiec 2019 18:29

Odzyskano Nissana skradzionego we Włoszech

Napisał
Odzyskano Nissana skradzionego we Włoszech Podlaski Oddział Straży Granicznej

Wczoraj (27.06) funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach odzyskali skradzionego we Włoszech Nissana Qashqaia o wartości 90 tys. zł.

 

27 czerwca 2019 r. funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w miejscowości Hołny Mejera zatrzymali do kontroli Nissana Qashqaia. Samochodem na włoskich numerach rejestracyjnych podróżowało 2 obywateli Litwy. Przeprowadzona kontrola pojazdu pod kątem legalności pochodzenia wykazała, że samochód ten wraz z tablicami figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen i Interpol jako utracony w grudniu 2018 roku na terytorium Włoch. Szacunkowa wartość Nissana z 2018 roku wynosi 90 tys. zł. Ponadto w toku dalszych czynności ustalono, że cudzoziemiec nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W związku z powyższym 21-letniego kierowcę i 50-letnią pasażerkę wraz z pojazdem zatrzymano. Po przesłuchaniu w charakterze świadka zostali zwolnieni. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Po sporządzeniu wymaganej dokumentacji zatrzymany pojazd przekazano funkcjonariuszom Policji w Sejnach.

Źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot