• 1
  • 2
  • 3
sobota, 29 czerwiec 2019 16:54

Burmistrz uzyskał absolutorium

Napisał

Augustowscy radni udzielili burmistrzowi absolutorium i votum zaufania. Mirosław Karolczuk aby uzyskać poparcie potrzebował połączonych głosów ze swojego klubu politycznego Nasze Miasto, a także części samorządowców z Prawa i Sprawiedliwości.

 

Głosowanie poprzedziły burzliwe dyskusje na temat stanu Aujgustowa. Pojawiły się zarzuty o brak spójnej wizji miasta czy też braku perspektyw na przyszłość. Jednym z najaktywniejszych radnych był Leszek Cieślik z Koalicji Obywatelskiej, który w ostrych słowach wypowiadał się na temat obecnie rządzących:

"Miasto bardzo słabo pozyskuje środki unijne. Tylko 2,7 proc. w stosunku do wydatków budżetowych. Tym wskaźnikiem naprawdę nie można się pochwalić. Z tego powodu głosowaliśmy całą Koalicją Obywatelską przeciwko udzieleniu votum, a co do absolutorium, to mamy zastrzeżenia, że realizacja inwestycji jest głównie z własnych środków samorządu. I miasto wciąż zapożycza się."

Mimo głosów niezadowolenia z rządów obecnego włodarza za udzieleniem votum zaufania było 11 radnych, przeciw — pięcioro z Koalicji Obywatelskiej. Trzy osoby wstrzymały się od głosu.

W przypadku absolutorium 12 radnych było "za", 5 "przeciw", a dwóch się wstrzymało.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot