• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 30 czerwiec 2019 13:59

Radni oczekują zaproszeń

Napisał

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Augustowie poruszony został temat indywidualnego zapraszania radnych na uroczystości. Niektórzy z rajców poczuli się w tej kwestii wyraźnie niedowartościowani.

 

Dyskusję na ten temat rozpoczął przewodniczący Rady - Marcin Kleczkowski, który zwrócił uwagę burmistrzowi miasta:

"Mam prośbę panie burmistrzu by o takich zdarzeniach, o których pan opowiada (m.in. odsłonięcie instalacji "Augustów is the future" - przyp. red.) w miarę możliwości oczywiście, tak abyśmy nie dowiadywali się tego z mediów społecznościowych czy innych komunikatorów".

Do zarzutu odniósł się Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza, tłumacząc, że imprez miejskich jest bardzo dużo i większość z nich bez problemu można odnaleźć w miejskim kalendarzu imprez.

"Kalendarz jest dostępny na stronie urzędu, dostępna jest również wersja drukowana. Jeśli chodzi o wydarzenia, na które zapraszamy mieszkańców, tak też było z odsłonięciem napisu, to zwyczajową formą jest to, że informacje pojawiają się na stronie urzędu miasta, pojawiają się też na miejskim facebooku. Nie są to prywatne strony kogokolwiek, a ogólnodostępne. Zajmują się tym także Augustowskie Placówki Kultury i Augustowska Informacja Turystyczna. Zachęcam więc radnych do śledzenia tych profili."

Odmienne zdanie miał jednak miejski radny Tomasz Miklas uważając, że potrzebne są oficjalne zaproszenia.
"Chciałbym zwrócić uwagę, że co innego jest otrzymać zaproszenie oficjalne dla przewodniczącego, radnych czy kogokolwiek. Wtedy wiadomo podczas takiej uroczystości w którym rzędzie stoimy. A co innego jest prywatne dowiedzenie się z portali społecznościowych i przyjście incognito na jakąkolwiek uroczystość."

Jak więc widać, niektórzy radni nie czują się usatysfakcjonowani sposobem funkcjonowania urzędu w kwestii wyróżniania politycznych elit indywidualnymi zaproszeniami i miejscami w rzędzie. Naszym zdaniem zupełnie niepotrzebnie. Jak mówi Ewangelia według św. Mateusza - "Tak właśnie ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi"...

 

 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza fwe poniedziałek, 01 lipiec 2019 17:05 napisane przez fwe

    Może czeba dywany i konfetii jeszcze przewidzieć. A nie tak jakos na odwal tak. Przyszli i się popatrzyli. A płomienne przemowy to gdzie?

  • Link do komentarza Baku22 poniedziałek, 01 lipiec 2019 03:48 napisane przez Baku22

    Się nie narodził co pysiorom dogodził

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot