• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 30 czerwiec 2019 15:59

Policyjni wodniacy widoczni na podlaskich akwenach

Napisał
Policyjni wodniacy widoczni na podlaskich akwenach KPP Sejny

Do końca sezonu letniego policyjni wodniacy będą dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, kąpiących się i uprawiających sporty wodne. Jak co roku mundurowi patrolują akweny w naszym województwie na specjalnie przygotowanych i oznakowanych łodziach motorowych, wyposażonych w sprzęt ratowniczy.Policjanci udzielili pomocy już 5 osobom, które znalazły się w wodzie między innymi z powodu wywrócenia się jednostek pływających.

 

Wielu z nas skorzysta z aktywności fizycznej i ten czas spędzi nad wodą. Nie pozwólmy jednak na to, aby beztroska sprawiła, że zapomnimy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Woda nie wybacza pomyłek. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to my sami, w pierwszej kolejności, odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo. To już kolejny rok funkcjonowania policyjnych patroli wodnych.

Zwodowane łodzie są sprawdzone i odpowiednio wyposażone w sprzęt ratowniczy i techniczny pozwalający na prowadzenie akcji ratunkowych nawet podczas najtrudniejszych warunków pogodowych. Policjanci w województwie wykorzystują do patrolowania zbiorników wodnych 13 łodzi motorowych.

Do służby w patrolach wodnych skierowano 24 funkcjonariuszy posiadających kwalifikacje zawodowe do kierowania jednostkami pływającymi oraz uprawnienia w zakresie ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki tym umiejętnościom funkcjonariusze są w stanie nie tylko szybko podjąć akcję ratowniczą, ale także udzielić pomocy osobie wydobytej z wody. Wszyscy wodniacy systematycznie przechodzą szkolenia i ćwiczenia praktyczne, których celem jest doskonalenie i podniesienie umiejętności i bezpieczeństwa działań podejmowanych w trakcie służby oraz w sytuacjach prowadzenia akcji ratunkowych.

Mundurowi będą przez cały sezon dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Ich zadaniem będzie też walka z kłusownictwem oraz prowadzenie akcji ratowniczych i profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, jak również sprawdzanie stanu trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego. Do nich też turyści będą mogli się zwrócić o pomoc.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność, a także nie łączenie alkoholu z wodnymi kąpielami.

Źródło: KPP Sejny

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Foto Bajka - Lustra
Zakład stolarski
DANBUS

Najnowsze komentarze