• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 02 lipiec 2019 11:42

Ojciec 9-miesięcznej Blanki na wolności

Napisał
Ojciec 9-miesięcznej Blanki na wolności pixabay.com

Ojciec zamordowanej Blanki z Olecka znalazł się na wolności. Dowody zgromadzone w czasie śledztwa wykluczyły udział 45-letniego mężczyzny w zbrodni.

 

Prokuratura Prokuratura Okręgowa w Suwałkach wydała specjalny komunikat, w którym możemy przeczytać uzasadnienie tej decyzji:

"Postanowienie o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec Grzegorza W. zapadło po wykonaniu w ciągu tygodnia szeregu czynności procesowych. Prokuratorzy prowadzący postępowanie przesłuchali kilkudziesięciu świadków, wykonali czynności z udziałem podejrzanych, powołali biegłych z zakresu różnych specjalności, w tym z zakresu badań DNA, dokonali analizy logowań używanego przez podejrzanego telefonu komórkowego oraz zweryfikowali informacje o miejscach przebywania podejrzanego w czasie popełnienia zbrodni"

Z ustaleń prokuratury wynika więc, że ślady biologiczne na ciele zmarłej dziewczynki nie należą do Grzegorza W. Ponadto, na podstawie wykonywanych połączeń telefonicznych i danych lokalizacyjnych telefonu śledczy ustalili, że podejrzany nie przebywał w pobliżu dziecka w czasie zbrodni.

Przypomnijmy, że do morderstwa doszło 22 czerwca wieczorem. Sekcja zwłok dziewczynki wykazała że przyczyną jej śmierci był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Blanka miała obrażenia głowy, klatki piersiowej, uszkodzone płuco przebite żebrem. Dziewczynka była także wykorzystana seksualnie. Kilka dni później w sprawie morderstwa zatrzymani zostali rodzice. Nie przyznali się oni do zarzucanych im czynów.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot