• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 02 lipiec 2019 11:42

Ojciec 9-miesięcznej Blanki na wolności

Napisał
Ojciec 9-miesięcznej Blanki na wolności pixabay.com

Ojciec zamordowanej Blanki z Olecka znalazł się na wolności. Dowody zgromadzone w czasie śledztwa wykluczyły udział 45-letniego mężczyzny w zbrodni.

 

Prokuratura Prokuratura Okręgowa w Suwałkach wydała specjalny komunikat, w którym możemy przeczytać uzasadnienie tej decyzji:

"Postanowienie o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec Grzegorza W. zapadło po wykonaniu w ciągu tygodnia szeregu czynności procesowych. Prokuratorzy prowadzący postępowanie przesłuchali kilkudziesięciu świadków, wykonali czynności z udziałem podejrzanych, powołali biegłych z zakresu różnych specjalności, w tym z zakresu badań DNA, dokonali analizy logowań używanego przez podejrzanego telefonu komórkowego oraz zweryfikowali informacje o miejscach przebywania podejrzanego w czasie popełnienia zbrodni"

Z ustaleń prokuratury wynika więc, że ślady biologiczne na ciele zmarłej dziewczynki nie należą do Grzegorza W. Ponadto, na podstawie wykonywanych połączeń telefonicznych i danych lokalizacyjnych telefonu śledczy ustalili, że podejrzany nie przebywał w pobliżu dziecka w czasie zbrodni.

Przypomnijmy, że do morderstwa doszło 22 czerwca wieczorem. Sekcja zwłok dziewczynki wykazała że przyczyną jej śmierci był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Blanka miała obrażenia głowy, klatki piersiowej, uszkodzone płuco przebite żebrem. Dziewczynka była także wykorzystana seksualnie. Kilka dni później w sprawie morderstwa zatrzymani zostali rodzice. Nie przyznali się oni do zarzucanych im czynów.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
DANBUS
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski

Najnowsze komentarze