• 1
  • 2
  • 3
środa, 03 lipiec 2019 14:29

Ford z nielegalnymi papierosami

Napisał
Ford z nielegalnymi papierosami Podlaski Oddział Straży Granicznej

Papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 84 tys. zł ujawnili wczoraj funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

W poniedziałek (01.07.2019 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie współdziałając z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczeń Działań w Augustowie na terenie gminy Stawiski przystąpili do kontroli Forda Focusa na polskich numerach rejestracyjnych stojącego na poboczu drogi. Kierowca pojazdu na widok funkcjonariuszy gwałtownie ruszył z miejsca postoju, nie zastosował się do podawanych sygnałów nakazujących zatrzymanie i rozpoczął ucieczkę w kierunku Augustowa. Za pojazdem rozpoczęto pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów kierowca skręcił w leśną drogę, gdzie porzucił auto. Jak się okazało w pojeździe znajdowały się znaczne ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Łącznie ujawniono blisko 6 tys. paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 84 tys. zł.

Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie mające na celu ustalenie sprawcy przestępstwa skarbowego i pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej. Nielegalny towar wraz z samochodem został zabezpieczony na terenie Placówki SG w Augustowie.

Źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot