• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 04 lipiec 2019 17:39

Diety radnych uległy zmianie

Napisał

Augustowscy radni podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej obniżyli podstawowe stawki diet. Wydawałoby się, że dzięki temu będą zarabiać mniej. Nic bardziej mylnego, gdyż ci, którzy pracują w komisjach dostaną nawet kilkaset złotych więcej nic obecnie.

 

Uposażenie radnego zależeć będzie od kwoty minimalnego wynagrodzenia, a także liczby komisji, w których zasiada. Aktualnie radni miesięcznie otrzymują 536 złotych. Stawka ta spadnie do 450 zł, chyba, że rajca jest członkiem komisji i pojawi się na jej posiedzeniu, wówczas dieta wyniesie już 675 złotych. Jeszcze lepiej będą wyglądały zarobki tych, którzy będą pracować w dwóch lub więcej komisjach. Wówczas będzie to dokładnie 855 zł.

Pojawią się też konsekwencje finansowe dla nieobecnych na posiedzeniach rady. Taka osoba straci automatycznie 30 procent swojego uposażenia, z kolei 10 procent będzie odejmowane tym, którzy nie stawią się na posiedzeniach komisji.

Nowe stawki uposażenia być może z mobilizacją miejskich radnych, gdyż na wielu posiedzeniach komisji zdarzały się problemy z kworum.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Anka piątek, 19 lipiec 2019 16:05 napisane przez Anka

    Zdarza się, że w jednym miesiącu są dwie ośmiogodzinne sesje plus 3 posiedzenia komisji. Tak wygląda to w Augustowie.

  • Link do komentarza sv sobota, 06 lipiec 2019 09:33 napisane przez sv

    Chore! Za nieobecność na sesji lub komisji powinna być potrącana cała dieta należna, bo tak można w ogóle przez cała kadencję nie pojawiać się w UM i pieniądze brać obniżone o 30% lub 10%. Bezsens.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot