• 1
  • 2
  • 3
piątek, 05 lipiec 2019 15:19

Jeździł z podrobionymi dokumentami

Napisał
Jeździł z podrobionymi dokumentami Podlaski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali obywatela Litwy, który posługiwał się i posiadał przy sobie cztery podrobione dokumenty.

 

We wtorek( 02.07.2019 r.) w Budzisku funkcjonariusze pełniący służbę zatrzymali do kontroli BMW na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Pasażer auta do kontroli przedstawił łotewski dowód osobisty, który wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy, co do jego autentyczności. Dalsza analiza dokumentu potwierdziła, że dowód osobisty został podrobiony na wzór oryginalnego dokumentu. W trakcie szczegółowej kontroli ujawniono u niego jeszcze trzy podrobione łotewskie dokumenty – jeszcze jeden dowód osobisty i dwa prawa jazdy. We wszystkich dokumentach zamieszczone były zdjęcia kontrolowanego obywatela Litwy. Ponadto w toku dalszych czynności funkcjonariusze uzyskali informację, że mężczyzna posługując się podrobionymi dokumentami na terytorium Polski wypożyczył w dniu 20.06.2019 r. w jednej z wypożyczalni pojazdów Volkswagena Passata z 2017 roku i we wskazanym terminie nie zwrócił go do wypożyczalni. Przedstawiciel wypożyczalni potwierdził, że pojazd o wartości 100 tys. zł został wypożyczony i utracony na terytorium Litwy.

W związku z powyższym 30-letni obywatel Litwy został zatrzymany. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji cudzoziemca przekazano Policji w Suwałkach celem dalszego prowadzenia sprawy.

Źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot