• 1
  • 2
  • 3
piątek, 05 lipiec 2019 16:59

Prokuratura Regionalna w Gdańsku przejmuje śledztwo

Napisał

Prokuratura Regionalna w Gdańsku przejmuje śledztwo od Prokuratury Okręgowej w Suwałkach dotyczące sprawy śmierci 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Tak zadecydował zastępca Prokuratora Generalnego.

 

O decyzji dowiedzieliśmy się w czwartek (04.07), o czym poinformował rzecznik prasowy gdańskiej jednostki, Maciej Załęski. Wyjaśnił, że przeniesione zostało śledztwo, w którym badane są okoliczności śmierci dziewięciomiesięcznej Blanki W. z Olecka oraz drugie postępowanie dotyczące niedopełnienia obowiązków służbowych w działaniach instytucji zobowiązanych do nadzoru nad rodziną dziecka. W drugim z postępowań badane będą m.in. działania sądu, policji, kuratora i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku.

Przypomnijmy, że do morderstwa doszło 22 czerwca wieczorem. Sekcja zwłok dziewczynki wykazała że przyczyną jej śmierci był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Blanka miała obrażenia głowy, klatki piersiowej, uszkodzone płuco przebite żebrem. Dziewczynka była także wykorzystana seksualnie. Kilka dni później w sprawie morderstwa zatrzymani zostali rodzice. Nie przyznali się oni do zarzucanych im czynów.
Parę dni później z aresztu zwolniony został ojciec dziewczynki. Z ustaleń prokuratury wynikało, że ślady biologiczne na ciele zmarłej dziewczynki nie należą do Grzegorza W. Ponadto, na podstawie wykonywanych połączeń telefonicznych i danych lokalizacyjnych telefonu śledczy ustalili, że podejrzany nie przebywał w pobliżu dziecka w czasie zbrodni.

 

 

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot