• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 08 lipiec 2019 19:22

Co z psim parkiem w Augustowie?

Napisał

W ubiegłym roku pojawił się pomysł utworzenia w Augustowie tzw. "dogosfery", czyli swego rodzaju wybiegu dla psów. Obiekt miał powstać na terenach zielonych w okolicy ul. Sucharskiego i Centrum Sportu i Rekreacji - odizolowany, ogrodzony i oświetlony. Na utworzonej, bezpiecznej przestrzeni psy mogłyby biegać swobodnie, załatwiać się i używać zabawek i przeszkód znajdujących się na terenie Psiego Parku.

 

Niestety, póki co nie widać zapowiadanej przez władze miasta inwestycji. Wszystko rozbija sie o brak zewnętrznego inwestora, który mógłby wesprzeć projekt. O przyszłości przedsięwzięcia wypowiedział się Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa:

"W pierwszym przetargu nikt nie złożył oferty. Teraz ogłosiliśmy drugi przetarg z terminem składania dokumentów do 12 lipca. Zaraz po tym terminie przeanalizujemy oferty, jeśli takie oczywiście w ogóle wpłyną. Jest to typowy proble, jeśli chodzi o takie inwestycje."

Według projektu w psim parku miały znaleźć się między innymi słupki do slalomu, tunel do przejścia, buda, poręcze do przeskoków oraz specjalne obręcze.

Wygląda więc na to, że na psi park jeszcze poczekamy. Póki co czworonogi będą musiały zadowolić się standardowymi spacerami do parku. Koszt inwestycji, jeśli oczywiście dojdzie do skutku, ma wynieść ponad 130 tysięcy złotych.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot