• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 09 lipiec 2019 09:29

Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ... - ślubuję ...

Napisała
Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ... - ślubuję ... POSG

Wczoraj, 8 lipca, w komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie 17 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy.

 

Uroczystość odbyła się w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorza Biziuka, pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej, kapelanów oraz rodzin i bliskich nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Słowa roty ślubowania na uroczystym apelu wypowiedziało 17 osób (4 kobiety i 13 mężczyzn). Wszyscy od najbliższego poniedziałku rozpoczną szkolenie w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Kurs obejmuje szkolenie podstawowe, podoficerskie oraz 3-tygodniowe praktyki. Po siedmiu miesiącach nauki i pomyślnie zdanych egzaminach końcowych funkcjonariusze ci będą zdobywać doświadczenie zawodowe w jednej z placówek na granicy polsko-białoruskiej.

To nie ostatnie ślubowanie w tym roku. Podlaski Oddział Straży Granicznej planuje w październiku 2019 roku przyjąć do służby jeszcze 30 funkcjonariuszy.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzi w sposób ciągły nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot