• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 09 lipiec 2019 15:19

Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

Napisała
Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę Ks. Eryk Szamatowicz

Kościół w drodze- XXVII Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Będą szli 17 dni, przejdą w upale i gorącu, deszczu i ulewie prawie 600 km, codziennie będą spać w innym, odmiennym miejscu, daleko od domu- pielgrzymi. Ludzie (nie)zwykli, których spotykamy na ulicy czy w pracy. Co ich motywuje do podjęcia tego trudu, czemu ruszają w tę drogę?

 

Pielgrzymując można lepiej poznać Kościół, bardziej zrozumieć istotę chrześcijaństwa, swojej wiary. Wystarczy zaufać Panu Bogu, uwierzyć w Jego siłę, a On się wszystkim zajmie. Pielgrzym jest zdany na życzliwość obcych ludzi. Mieszkańcy różnych miejscowości stoją po drodze z poczęstunkiem, zapewniają nocleg, a także otaczają modlitwą. Każdy ten gest jest przepełniony bezinteresowną miłością. Wszyscy którzy pielgrzymują są świadomi, że nie jest to nagroda za zasługi, lecz życzliwość i szczera gościnność.

Dołącz do nas, nieś Chrystusa całej Polsce, od Augustowa do Częstochowy. Weź udział w niezwykłych rekolekcjach w drodze, daj się zaskoczyć Panu Bogu! 26 lipca o godz. 8.00 Bazylika NSJ w Augustowie. Bracie, Siostro jesteś powołany do pielgrzymowania!
Serdecznie zapraszam na ostatnie spotkanie przed pielgrzymką ( zapisy ) dnia 21 lipca o godz. 17.00, w sali parafialnej przy Bazylice Mniejszej w Augustowie.

Przewodnik grupy Augustowskiej na Jasną Górę. Ks. Eryk

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot